A BUDAVÁRI BORFESZTIVÁL után pár nappal, 15. alkalommal került sor a Jótékonysági Borárverésre, ahol ismét lehetőség nyílt arra, hogy a társadalom sikeres tagjai, a szőlő- bor ágazat eredményes vállalkozói megmutassák, hogy számukra mennyire fontosak az elesettek, a segítségre szorulók. Szeptember 19-én, a Magyar Tudományos

Akadémia Budavári Szalonjában gálavacsorával egybekötött rendezvény célkitűzése az volt, hogy segítsen a nehéz sorsú családok gyermekeinek étkeztetésében. A sajtóközlemény szerint: „Vecsei Miklós, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy „a 21. században Magyarország nem lehet annyira szegény, hogy egyetlen gyermek is éhes maradjon.” A Szeretetszolgálat az idén – jelzésképpen – pékséget nyitott Óbuda egyik lakótelepén. Ezen a környéken már nem indul gyerek éhes gyomorral iskolába. Tudják, nem nyithatnak mindenhol pékséget, de felveszik a harcot az éhezés szörnyetegével és erre szánják a jótékonysági borárverésből befolyó összeget is.

Dula Bence borász (Eger) az árverés vezetője

A borárverésen dr. Dula Bence, egri szőlő-bortermelő, nemzetközi szaktanácsadó közreműködésével mind a 48 tétel gazdára talált és összesen 4.525.000 forint folyt be.

  • A kikiáltási árhoz képest a legmagasabb vételi árat a Bene Pincészet édes Tokaji – muzeális – borkülönlegességeiből álló 3 palackos tétel, az 1974-es és az 1993-as évjáratú 6 puttonyos Tokaji Aszú és az 1985-ös évjáratú 5 puttonyos Tokaji Aszú érte el, amely 35 ezer forintról indult és 300 ezer forintért kelt el.
  • A három palackos tételek közül ugyancsak magasra értékelték a licitálók az egri St. Andrea Pincészet Áldás Egri Bikavér Magnum 2007-es, 2008-as és 2009-es évjáratú tételét, amely 35 ezer forintról indult és 100 ezer forintért talált gazdára. Az Ikon Borászat 2009-es évjáratú, 3 palackos tétele, a két Ikon Tulipán és az Ikon Magnum Cabernet franc is az induló árhoz képest magas áron, 75 ezer forintért kelt el.
  • Az egy palackos tételek közül Garamvári Vencel felajánlása a 2000-es évjáratú, az évezred-fordulóra készített különleges száraz pezsgője – amelyből már csak néhány palack áll rendelkezésre – a Vincent Magnum Brut ért el kimagaslóan magas, 65 ezer forintos leütést.
  • Jelentős sikere volt még a Budavári Borfesztivált szervező, Magyar Szőlő- és Borkultúra Nonprofit Kft. által felajánlott, 6 palackos VinAgora aranyérmes magyar borválogatásnak, amely 40 ezer forintról indult és 105 ezer forinton zárt.

A 22. Budavári Borfesztivál eseménysorozata, amelynek közel 30 ezer látogatója volt, méltóképpen fejeződött be.”

(A sajtóanyag alapján szerkesztve: Csíki Sándor♣)